ZOBACZ OFERTĘParapety/Blaty

Parapety nie spełniają dziś tylko funkcji zabezpieczającej i kierującej ciepło kaloryferów do wnętrza mieszkania. Parapet musi być dopasowany do panującego stylu i występujących w nim kolorów, ale często także zachować funkcjonalność półki lub blatu.

Parapety wykonane z drewna stanowią w ostatnim czasie chętnie stosowany element wnętrza. Pamiętać przy tym należy, że każdy gatunek drewna posiada inne usłojenie, kolorystykę oraz zastosowanie. Starannie wyselekcjonowane drewno pozwala nam uzyskać produkt, który nie zawiera sęków ani innych odbarwień.

Nasze drewniane parapety są klejone wzdłuż, co daje nam pewność, że ich kształt oraz wymiar zostaną zachowane podczas całego okresu użytkowania nawet przy bardzo nasłonecznionych południowych elewacjach budynku. Dodatkowo każdy parapet klejony jest z lameli z zastosowaniem dwuskładnikowego i wodoodpornego kleju. Taka technologia zapewnia doskonałą trwałość oraz wygląd.

Parapety drewniane są nie tylko narażone na mechaniczne uszkodzenia powierzchni, ale wskutek nieuchronnego kontaktu z zabrudzeniami i wodą (podlewanie kwiatów) ich powierzchnia wystawiona jest także na działanie substancji chemicznych. To dlatego do produkcji naszych parapetów wykorzystujemy specjalnie wybrane gatunki drewna. Najczęściej stosujemy dąb, buk i jesion. Drewno impregnujemy, aby dodatkowo zabezpieczyć je przed wilgocią. Dzięki temu nasze parapety drewniane świetnie sprawdzą się w każdym pomieszczeniu w domu, stanowiąc także stylowy element dekoracyjny.