Przygotuj swój ogród na wiosnę: Nowy sezon, nowe meble zewnętrzne‍Gotowy, aby przygotować swoją przestrzeń zewnętrzną do wiosny? Właśnie teraz ogrody są oblodzone, ale nie minie wiele czasu, zanim pojawią się pierwsze pędy zieleni. Ogrody są wspaniałym miejscem do spędzania czasu w cieplejszych miesiącach, ale musisz upewnić się, że twoje meble na zewnątrz są gotowe do tego, kiedy chcesz usiąść i cieszyć się pogodą. Niezależnie od tego, czy potrzebujesz nowych krzeseł, stołów, czy czegokolwiek innego, co będzie używane na zewnątrz - istnieje wiele sposobów, aby upiększyć swój ogród i przygotować go na wiosnę. Czytaj dalej, aby poznać kilka sposobów na przygotowanie przestrzeni zewnętrznej do wiosny:

Zestawy mebli ogrodowych

Rodzaj zestawów mebli ogrodowych, które wybierzesz, naprawdę zależy od tego, do czego planujesz je wykorzystać. Jeśli szukasz zestawu mebli do wykorzystania w środku, styl, wielkość i kolor zestawu będzie zależeć od przestrzeni. Na zewnątrz ważne jest, aby wziąć pod uwagę odporność zestawu na warunki atmosferyczne, a także jego trwałość. Dla tych, którzy szukają sposobu na urozmaicenie swojego ogrodu, zestawy mebli są świetnym rozwiązaniem. Zestawy mebli można dostosować w różnych kolorach i materiałach, aby pasowały do stylu i estetyki ogrodu, w którym są umieszczane.

Zmiana oświetlenia

Zanim zaczniesz wnosić nowe meble, powinieneś rozważyć zmianę oświetlenia w swoim ogrodzie. Być może zechcesz zainstalować nowe reflektory punktowe, a może nawet dodać kilka zewnętrznych świateł bajkowych. Istnieje mnóstwo opcji, jeśli chodzi o oświetlenie zewnętrzne, więc znajdź kilka, które pasują do Twojego stylu i Twojego ogrodu.

Dodaj trochę zieleni

Następnie, dlaczego nie dodać trochę zieleni do swojego ogrodu? Jest to prosty dodatek, który może naprawdę pomóc w przekształceniu każdej przestrzeni, a szczególnie dobrze nadaje się do dodania trochę koloru, gdy jest jeszcze trochę za wcześnie na kwiaty. W zależności od rodzaju wybranej rośliny, można również sprawić, że ogród będzie nieco bardziej prywatny, oferując odrobinę cienia od słońca. Jeśli nie jesteś pewien, od czego zacząć, spróbuj poszukać donic, koszy lub wiszących donic, które można umieścić na patio, a nawet na tarasie. Są one świetne do przechowywania roślin i kwiatów, i są bardzo łatwe do przenoszenia w zależności od nastroju lub wystroju.

Odśwież swój taras lub patio

Jeśli masz patio w ogrodzie, być może nadszedł czas, aby dać mu trochę wiosennego czyszczenia. Jeśli masz drewniany taras, możesz go łatwo wyczyścić szczotką lub nawet wilgotnym mopem. Możesz również użyć wybielacza, aby usunąć wszelkie ślady lub plamy. Jeśli masz kafelki lub brukowany taras, powinieneś użyć mokrego mopa lub łagodnego detergentu. Jeśli patio jest naprawdę brudne i zakurzone lub zostało dotknięte przez złą pogodę, możesz również użyć węża ogrodowego, aby je spryskać. Upewnij się, że używasz czystej końcówki spryskującej, aby uniknąć poplamienia powierzchni.

 

 

 

Autor strony